Saturday, May 30, 2015

"Percy Jackson"

"Percy Jackson"

Rick RiordanRaamat "Percy Jackson" on imeulme ehk fantaasiakirjandus. Selles raamatus on läbi põimunud fantaasia kreeka mütoloogiaga. Peategelane on samuti üks pooljumalatest ja selgub, et tema ema on ta isa päritolu varjanud, et teda kaitsta. Kuid peagi muutub kõik- Percy on küll alles 12 aastane poiss, kuid tal on aeg teada  saada,  kes ta tegelikult on. Percy on käinud paljudes koolides, kuna ta hinded ei ole just kõige paremad ja tal on tähelepanuhäire. 

 Percyl on ka üks sõber – Grover, kes on natuke on kummaline ja ta liigub ka omapärasel moel. Tegelikult on ka tema üks mütoloogilisetest tegelastest, ta on saatür ehk pooleldi inimene ja  pooleldi kits, seepärast ta varjab ka oma jalgu.
Percy ei hooli muudest õppeainetest eriti, aga talle meeldib kõik mütoloogiaga seotud teemad ja selle aine õpetaja härra Brunner, kes õpetab ladina keelt. See õpetaja liigub  ratastooliga ringi.
Salapärased sündmused algavadki siis kui Percy läheb klassieksukrsioonile Metropolitani kunstimuuseumi, tutvuma vana Kreeka ja Rooma teemaga. Klassiga on kaasas, ka proua Dodds, kes on nende matemaatikaõpetaja. Ühel hetkel muutub matemaatikaõpetaja koletuks fuuriaks, kes on mütoloogiline koletis ja Percy peab temaga võitlusesse astuma. Keegi teine seda lahingut küll ei näe ning hiljem tuleb välja, et nende koolis sellist matemaatikaõpetajat ei töötagi.
Percy seiklused jätkuvad, sest kui ta koolist koju vaheajale naaseb, ütleb ta ema, et on aeg minna suvelaagrisse Montauki. Tuleb välja, et see laager on üsna isemoodi.
Tegelased, kes elasid ohutuse eesmärgil  olid kõik pooleverelised ehk pool jumalad ja pool inimesed. Üks nende vanematest oli jumal ning teine inimene.  Percy saab teada, et ka tema on üks neist.
Percy elu on ohus kuna Zeus arvab, et ta varastas tema välgunoole. Ja ees seisab veel lugematuid seiklusi koos sõpradega. Ja nagu põnevas loos ikka, aset leiab nii reetmisi kui ootamatuid pöördeid, mida siinkohal ära tooma ei hakkaks.

Tegelikult on seda raamatut väga huvitav lugeda, sest see annab hea võimaluse teha tutvust ka kreeka mütoloogiaga ja kõigi nende mütoloogiliste olenditega nagu harpüiad, kentaurid, moirad. 
Võib öelda, et raamatu autoril on hästi ja huvitavalt õnnestunud need teemad sisse tuua ja säilitada põnevus raamatu lõpuni. Huvitav oligi jälgida kuidas autor oli imeulme kirjandusele omaselt loonud fantaasiamaailma, kus mütoloogiast tuntud tegelased tegutsevad tänapäevamaailmas. Igal juhul andis see lugejale hea võimluse teha tutvust Olümpose jumalatega hoopis teisel moel ja vaadata kuidas autor oli seekord need oma fantaasiatesse põiminud.

Peategelane Percy ongi huvitav just selle poolest, et ta alles õpib tundma oma võimeid ja kuidas neid elus kasutada. Ta ei tea oma tugevaid külgi, vaid seda, et kool ning tavaline maailm tema ümber on välja toonud just tema nõrgad küljed. Nagu näiteks, et inglise keeles pole ta oskused head, kuid pooleverelaagris selgub, et ta suudab vabalt lugeda vanakreeka keelt.
Ja seikluste käigus hakkavad välja tulema tema erilised oskused, mis annavad talle julgust edasi minna.
Soovitan seda raamatut väga, isegi siis kui olete näinud samanimelist filmi. See raamat on ikka lugemist väärt, sest mitmed kohad on siiski erinevad.1 comment:

  1. ohoho..
    Percy Jackson.
    Ma praegu loen sama raamatut....Inglise keeles -u-

    ReplyDelete