Saturday, January 18, 2014

Kirjandusklubi III

Kirjandusklubi III


Koht ja aeg: kooli puhvet 12.42, 17.01.2014

Kirjandusklubis osalejad: Annabel ja Katariin


Raamatu autor ja pealkiri: Jerry Spinelli, "Tähetüdruk"


Võtmeteemad: iseendaks jäämine, heade tegude tegemine teiste vastu ja julgus olla teistsugune.


Võtmestseenid:  Päev pärast valentinipäeva leidis Leo oma kaustiku vahelt kaardi, kuhu oli kirjutatud suurelt "MA ARMASTAN SIND". Ja kaardi alla oli joonistatud:

Leo sai kohe aru, et kaart oli Tähetüdrukult. Teine stseen oli veel, kui Tähetüdruk näitas Leole, ühte võlupaika. Nad jalutasid miile, kuni jõudsid kõrbes ühte kohta. Seal olid Juka, agaav, okaspirn, torukaktused ja igasugused teised taimed. Tagapool lillakas taevast allpool  paistsid Maricopa mäed. Aga see ei olnud see nõiutud paik, edasi minnes, kui nad olid jõudnud täiesti harilikku kohta. Ainult liiv ja üks kõrge kaktus. See oligi õige koht. Siis Tähetüdruk palus Leol istuda ja hetkeks mitte midagi teha. Kõik meeled välja lülitada ja ennast kustuda. Et sinul ja universumil ei oleks piiri, et sa oleks üks kõigega. "Siis võibolla maa puudutab me südant. Universum kõneleb. Tähed sosistavad" 

             Sel hetkel sai leo aru, kui eriline ja harukordne on Tähetüdruk.Küsimused või teemad, mis tekitasid arutelu: Mina ja Katariin ei saanud aru, et kuidas sai Leo nii pime olla. Miks ta ei näinud seda, et kui sa kedagi armastad, siis sa armastad teda sellisena nagu ta on. Miks teha haiget inimesele, kes on sinu vastu ainult hea olnud? Miks ei meeldinud õpilastele Susan, kes käitus nagu tavaline teismeline? Miks lahkus Tähetüdruk sõnagi ütlematta?


Võtmekarakterid: Tähetüdruk ehk Susan ja Leo.


Võtmesümbolid:Tähetüdruk näitas Leole oma kapi peal olevat puust vankrit. Ta ütles, et ta  paneb alati vankri niipalju kivisid kui õnnelik ta on. Kokku oli kakskümmend kivikest ja tol hetkel, kui nad koos olid, oli vankris kaheksateist. Leo küsis, et "kui lähedale tühjale su vanker on kunagi jõudnud?" Tähetüdruk vastas "Ükskord oli ainult kolm kivikest". Ja sellel ajal, kui Tähetüdruk oli püüdnud olla tavaline, kuna ta armastas nii väga Leod, aga see ei õnnestunud, märkas Leo, et vankris on ainult kaks kivikest. See näitas hästi, kui õnnetuks tegi Tähetüdruku olla tavaline. Ja me ei saa aru, kuidas sai Leo oma armastatud inimese nii tundma panna. Kui Leo nägi ainult kahte kivikest, siis kuidas ta sai edasi paluda muutuda Tähetüdrukul. Sest samas oli Leo näinud, kui õnnelik Tähetüdruk varem oli olnud. 

         
Kirjandusklubi kokkuvõte: Raamat "Tähetüdruk" oli sügava mõttega, harukordne ja liigutav. Meile mõlemale väga meeldis see raamat ja me soovitame seda lugeda. Ja me kõik inimesed, peaksime leidma endas selle tähe, soovi hoolida üksteisest ja olla mõistvam üksteise suhtes.

No comments:

Post a Comment